2019 Program (program for 2020 er under planlægning)


Programmet mandag, tirsdag og onsdag fra kl. 16.00 og derefter, er kun for de der skal overnatte hele ugen. 

Torsdag til fredag er der overnatning for alle, i den gl. hal (Hal 3)

 

 

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

07.00-08.00

 

Morgenmad

Morgenmad

Morgenmad    

Morgenmad

08.00-08.30

Opvarmning

Opvarmning

Opvarmning

Opvarmning

Opvarmning

08.30-11.30

Fodbold

Fodbold

Fodbold

Fodbold

Fodbold

 

Håndbold

Håndbold

Håndbold    

Håndbold

Håndbold

 

Ridning

Ridning

Ridning

Ridning

Ridning

 

Gymnastik

Gymnastik

Gymnastik

Gymnastik

Gymnastik

 

Svømning

Svømning

Svømning

Svømning

Svømning

 

Dans – Dance Company Twenty

Dans – Dance Company Twenty

Dans – Dance Company Twenty

   
  MTB MTB    

 

       

Badminton

Badminton

11.30-12.30

Frokost

Frokost

Frokost

Frokost

Frokost

12.30-14.00

Team A+B (1-5 Kl.) og Team C+D (6-9 Kl.)

Overraskelse

ZAP-Marked!!

E-sport, Volley, Fodbold, Håndbold, Gymnastik, Svømning, Ridning, Dans, Badminton Klatring+Svævebane, Ballebold, Bobbelbolde, Bordtennis, Basketball, Hockey, Stangtennis, Vandstunt, Ringo.

BS&E`s bestyrelse står for afslutningen:

Og dette er mellem 12.30 og 13.00 derefter er der dømt afhentning i perioden 13.00 til 15.00. Hvor børnene kan være i hyggekrogen, hallen eller f.eks hjælpe med at rydde op indtil de bliver afhentet og forældrene kan komme og få en kop kaffe med kage til.

 

Gymnastikopvisning.





 
 

Team A – Quddich

Team A – Piratleg

 

Team B – Orienteringløb

Team B – Dans

 

Team C – Bowling

Team C – Quddich

 

Team D – Fodboldgolf

Team D – Orienteringløb

14.00-14.15

Pause – frugt mv.- skift

Pause – frugt mv.- skift

Pause – frugt mv.- skift

Pause – frugt mv.- skift

14.15-15.45

Team A – Orienteringløb

Team A – Dans

Overraskelse

ZAP-Marked!!

E-sport, Volley, Fodbold, Håndbold, Gymnastik, Svømning, Ridning, Dans, Badminton, Klatring+Svævebane, Ballebold, Bobbelbolde, Bordtennis, Basketball, Hockey, Stangtennis, Vandstunt, Ringo.

 

Team B – Quddich

Team B – Piratleg

 

Team C – Fodboldgolf

Team C – Orienteringløb

 

Team D – Bowling

Team D – Quddich

16.00

Tak for i dag til Team A+B.

Tak for i dag til Team A+B.

Tak for i dag til Team A+B.

16.00-18.00

Tur i fakta.

Hygge på teltpladsen

Tur i fakta.

18.00-19.00

Aftensmad

Aftensmad

Aftensmad

Aftensmad/ klargøring til nat

19.00-22.30

Hygge på teltpladsen.

Udendørs biograf.

 

Hygge på teltpladsen.

Udendørs biograf/Karaoke aften

19:00 - 21:00 - Fri bold i hal 1.

19:00 - 21:00 - Spring i hal 2.

18.00-20.00 - Svømmehal åben

22.30-23.00

Ro på pladsen

Ro på pladsen

Ro på pladsen

Ro i salen/pladsen